08 06 2021

8

YERKÖY TİCARET BORSASI VE ZİRAATBANKASI YERKÖY ŞUBESİ ARASINDA TEDARİK ZİNCİRİ PROTOKOLÜ İMZALANDI!

BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROJESİ PROTOKOLÜ YERKÖY TİCARET BORSASI VE ZİRAATBANKASI YERKÖY ŞUBESİ İLE İMZALANDI
TOBB ile Ziraat Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatmıştır.
Projenin ana amacı tedarikçi ve alıcıların banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi olup böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riski sıfıra indirilmektedir.
Yerköy Ticaret Borsasi Yönetim Kurulu Başkanı Derviş ESATBEYOĞLU ile Yerköy Ziraat Bankası Şube Müdürü Hilmi ERASLAN yapmış oldukları toplantı sonucu imzalanan protokol ile üyelerimizin mal alımlarında esnek vadelendirme ve taksit imkânı sağlayarak nakit akışını kolaylaştıracak olan '' Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi'' protokolü imzalanmıştır.
Bu proje ile taraflar arasındaki ticaretin kart sistemi üzerinden güvenle yapılmasını ve iş hacimlerinin büyütülmesi, kararın üyelerimize ve kamuoyuna duyurulması kararlaştırılmıştır.
Detayli Bilgi: ZİRAAT BANKAS